راهنمای کوچک برای انتخاب وسایل روتختی

راهنمای کوچک برای انتخاب وسایل روتختی

نویسنده : لوازم خواب

انتخاب تخت یه چیز، اما انتخاب وسایل روتختی به کل چیز دیگه ایه. اولین قدم اینه که تصمیم بگیرید به طور کلی چه نوع لوازم روتختی میخواید، دوم به خصوصیات و جزئیات وسایل مربوط می شه . اما اول یک سری نکاتی هستند که بهتره موقع خریدن وسایل تختی برای اتاق درنظر بگیریم.

چند نکته مهم در خرید وسایل خواب.

۱ -نوع وسایل روتختی که انتخاب میکنیم باید هماهنگ با استایل و دکور اتاق خواب باشه.

۲ -وسایل روتختی باید مناسب با نوع تختی که انتخاب میکنیم باشه.

۳ -اگر شما و یا شخصی از افراد خانواده مبتلا به آلرژی یا حساسیتی باشه باید مطمعا بشیم که انتخاب ما خاصیت آنتی آلرژی(ضد حساسیت) هم داشته باشه.

۴ -هر نوع وسایل روتختی که انتخاب میکنید ، همیشه در نظر داشته باشین که باید جنس انتخابی شما به طور قابل توجهی از عرض تخت شما بیشتر باشد.

۵ -لوازم روتختی که از مواد مصنوعی درست شده اند از لوازم خوابی که از مواد طبیعی درست شده اند ارزان تر است ، ولی انتخاب شما زیاد نباید بر اساس هزینه ها باشه.

۶ -بعضی از لوازم روتختی سنگین تر از بقیه هستند، این به این معنی نیست که آن ها بهتر گرم میکنند در واقع بضی لوازم هایی که سبک تر هست بهتر از آن هایی که سنگین هستند گرم میکنند.

۷ -بعضی از وسایل نگهداریه آسان تری نسبت به بقیه دارند به عنوان مثال روتختی ها نیازی به اتو کشیدن ندارند.

 

 

 

جزئیات وسایل خواب

ملافه تخت

هر نوع ترکیبی از وسایل خواب که انتخاب میکنید ، در آخر به ملافه تخت ، روتختی ، روبالشتی نیاز دارید اگر لحافی انتخاب کرده باشید پس به کاور لحاف هم نیاز دارید. یک قانون ساده حکم فرماس که میگه از هر چیزی باید دوتا بخرین پس اگر فقط از یک ملافه کش دار استفاده میکنید دوتا بخرید ، اگر چهار تا بالشت روی تخت دارید ؛ هشتا روبالشتی بخرید و همینطور دوتا کاور برای لحاف. اگر این راه رو پیش نیگرید یک روزی مجبورید همه وسایل های خواب رو بشورید و خشک کنید با این کار اطمینان رو حاصل که همیشه یه روتختی روی تخت شما هست.

 

پتو ها

محدوده انتخاب پتو ها از مو های طبیعی مانند پشم ها ، موهر و کتان و به انواع مواد های مصنوعی تقسیم میشوند. مصنوعی ها دارای خصوصیاتی مانند ارزان بودن نگهداریه راحت و همینطور نگه داشتن گرما. هرچی پتو های پشمی گران تر باشند سبک تر هم هستند، وهمینطور نرم تر و لطیف تر و گرم تر. پتو های پشمی ارزان تر سنگین تر هستند. یه انتخاب دیگر پتوی دست ساز است که با قلاب بافی ساخته شده. این کار باعث میشه که رنگ های شاد مربعی شکلی ( اگر از رنگ های مختلف استفاده بشه) قلاب بافی بشه و پتوی خوبی رو ارائه بده.پتو های کتان هم سبک هستند و هم گرم ، و معمولا برای بازه قیمتی متوسط مناسب میباشد. حتی اگر هم شما به جای پتو لحاف انتخاب کنید ، میتونید یک یا دو پتو هم برای شب های سرد زمستانی کنار بگذارید.

 

لحاف ها

لحاف ها اکثرا گرم و سبک هستند ، به ویژه آن هایی که با پر های قو پر شده اند و یا ترکیبی از پر های قو و پر های معمولی(پر مرغ) اند. لحاف هایی که از مواد مصنوعی پر شده اند ضد آلرژی اند، که باعث میشه این نوع لحاف ها بسیار برای کسانی که آلرژی دارند محبوب باشند. و همینطور لحاف هایی که با استفاده از مواد های مصنوعی پر شده اند بسیار ارزون تر از آن هایی که با مواد طبیعی پر شده اند. پس با این حساب بهتر است بهترین کیفیت که میتوانیم را بخریم به خاطر اینکه آن ها مواد ارزانی هستند و هرچی کیفیت بهتری داشته باشند ماندگاری بیشتری نیز دارند.

درباره نویسنده
...

رامین دشتی

مطالب مرتبط
0نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *