ساخت رقیب آمازون اکو و گوگل هوم توسط اپل

ساخت رقیب آمازون اکو و گوگل هوم توسط اپل

نویسنده : تکنولوژی

اپل اطلاع داد که شروع به ساخت رقیبی بر اساس سیری برای رقابت با آمازون اکو و گوگل هوم کرده :

این دستگاه جدید  شبیه به دیگر رقبای خود است از طریق صدا کنترل می شود و می تواند توی اتاق خواب یا آشپزخانه شما بنشیند و به صورت شفاهی به بعضی دستورات ساده جواب بدهد.

بر اساس اخبار سایت بلومبرگ ، یکی از تفاوت های این دستگاه می تواند کیفیت صدای آن باشد : اپل قصد دارد که اسپیکری با تکنولوژی صدای فراگیر مجازی ، که از یک اسپیکر استفاده می کند تا چندین احساس را خلق کند، همینطور هزینه های سنگینی روی کیفیت کلی آن کرده برای اطمینان صدای غنی تر نسبت به رقبای خود.

 

ولی اون چیزی که برای طرف داری های اپل مهم است اینکه یک پارچه سازی کمی باید با باقی محصولات شرکت انتظار داشته باشند. استفاده از سرویس استریم موسیقی کمی روی آمازون اکو سخت است و تقریبا روی گوگل هوم غیر ممکن است.

 

بر ضد این ، اپل میتونه از یک کنترل قفل شده به اکوسیستم آی او اس استفاده کنه تا به درخواست ها روی قفل صفحه آیفون ، آیپد و ساعت های هوشمند جواب گو باشد به همان شکلی که سیری روی دستگاه های دیگر این شرکت کار می کند.

نیاز به یک اسپیکر هوشمند با برند اپل در این این دو سال اخیر کاملا آشکار است ، از زمانی که آمازون اکو را منتشر کرد موفقیتی قافلگیر کننده در بر داشت. این دستگاه ها به سرعت به مراکز کلیدی برای ساخت خانه ای هوشمند تبدیل شدند.

اپل قبلا سعی کرد که یک ست آپ باکس ، اپل تی وی ، که به عنوان مرکز یک خانه هوشمند باشد ولی چندین بار شکست خورد.

ساعت های هوشمند هم قرار بود یک افزونه ای اصلی از سیری به زندگی کاربران خود باشد ، ولی چون سخت افزار آن با قیمت بالایی فروخته می شود دستیار صوتی آن بنظر کمک خیلی زیادی نمی کند.

 

منبع : www.theguardian.com

درباره نویسنده
...

Admin

0نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *