دکمه Panic گوگل برای جلوگیری از هک شدن گوشی های هوشمند

دکمه Panic گوگل برای جلوگیری از هک شدن گوشی های هوشمند

نویسنده : تکنولوژی,موبایل

دکمه Panic گوگل برای جلوگیری از هک شدن گوشی های هوشمند

برای همه ی ما پیش اومده روی یک لینک مشکوک کلیک کردیم ، یک اپ مشکوک رو دانلود کردیم ، یا اینکه یک فرم آنلاین رو قبول کردیم و ناگهان متوجه شدیم که قربانی یک هک شدیم.

بنظر میرسه که گوگل یک راه حل برای ما داره : البته یک راه حل جزئی.

بر اساس سایت XDA-Developers و Bleeping Computer گوگل یک دکمه “Panic button” (دکمه وحشت ) برای اندروید ۷.۱ طراحی کرده که  به کاربران اندروید اجازه میده که اگر حس کنن چیزی درون این اپ مشکوک و اشتباه است به صورت خیلی سریع از آن خارج شوند تا اتفاق از اینی که هست بدتر نشود و از خطر هک شدن جلوگیری کند.

دراینجا برسی میکنیم که چگونه کار میکنه: یک شخص دکمه بازگشت را چهار بار میزند و اندروید از تمام اپ ها خارج می شود قاعدتا اگر اپی کله صفحه شما را بگیرد شما یک راه خروج دارید.

در ماه قبلی یعنی آپریل گروهی از محققان اعلام کردند که صدها اپ توی گوگل پلی استور مشکل امنیتی دارند که گوشی رو در اختیار هکر ها میزاره و گذشته نشان داده که این اپ ها هم آخرین اپ هایی نیستند که امنیت گوشی های هوشمند را تهدید می کنند هر ابزار کوچکی در این نبرد به کمک و محافظت از گوشی های هوشمند آمده اند ، دکمه وحشت پاسخ انسانیست به ضعف انسان.

درحال حاظر این ویژگی غیر فعال است ، چرا ؟ چون ممکن است گوگل در حال تست آن است ، یا مهندسان منتظراند تا این ویژگی رو در تاریخی دیگر فعال کنند.

در هر صورت کاربران باید برای دکمه خروج سریع گوگل صبر کنند و فرض بر این بذارند که گوگل می خواهد آن را کامل به کار ببرد.

در این فاصله زمانی بهتر است حواسمان به لینک ها و اپ هایی که کلیک یا دانلود میکنیم باشد.

 

منبع : http://mashable.com

درباره نویسنده
...

Admin

0نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *